CONDUCERE

MANAGER
Teodor Niță
DIRECTOR TEHNIC-ADMINISTRATIV
Lucian Costel Iosip
COORDONATOR ARTISTIC
Adrian Mărginean
CONTABIL ȘEF
Camelia Cibotariu
SERVICIU ADMINISTRATIV-PRODUCȚIE SCENĂ
Costel Ignea

Coordonatori compartimente

SOLIȘTI
Laura Sava
ORCHESTRĂ
Gheorghe Constantinescu
COR
Petrița Iordache
BALET
Gabriela Gegea
REVISTĂ
Nicolae Mantu
TEHNIC ȘI DESERVIRE SCENĂ
Tanța Micu
ORGANIZARE-SPECTACOLE
Liviu Ciubotariu

ARTISTIC

SOPRANE
Ana Băcanu
Lorena Mărginean
Silvia-Alice Niță
MEZZO – SOPRANE
Lăcrămioara Crihană
TENORI
Florin Bobei
Adrian Mărginean
Paul Lungu
Valentin Vasopol
Tudorel State
BARITONI / BAȘI
Sebastian Băncilă
Dominic Cristea
Constantin Lupu
Alin Munteanu
Ionuț-Radu Negrișanu
Teodor Niță
MAEȘTRI COREPETITORI
Ludmila Calalb
Tatiana Zaharova-Ionașcu
Ciprian Oloi
SECRETAR MUZICAL
Laura Sava
SECRETAR PR
Mirela Lungu
GRAFICĂ – PROMOVARE
Oana Roșu-Artem
DIRIJORI
Eugen Dan Drăgoi
BIBLIOTECĂ
Tereza Elena Gânju
Petrița Iordache

Orchestră

CONCERT MAESTRU
Cornelia Gheorghiu
ȘEF PARTIDĂ
Cristian Budescu
Radion Calalb
Paul Marian Crăciun
Gheorghe Constantinescu
Marian Cucu
Luiza-Maria Dobre
Tereza Elena Gânju
Octavian Grigoraș
Manole Haralam
Simona Florica Holiartoc
Iulia Titea Sava
VIOARA I
Ionel Badea
Eduard Ciobotaru
Daniela Petrea
Mircea Sterian
Ioana Costinela Văduva
Evelina Mehedinți
VIOARA a II-a
Ecaterina Berechet
Tamara Ana Manea
Maria-Gianina Pintilie
Silviu Cristinel Puică
Marian Sava
Iuliana Tacu
VIOLĂ
Gianin Ciobotaru
Teodor Grigoraș
Gabriela Lăzăroiu
Mircea Viorel Vicleanu
Iulian-Florin Șnaider
VIOLONCEL
Nicoleta Lungu
Ștefan-Daniel Mehedinți
CONTRABAS
Grigore Budescu
Marian Păduraru
FLAUT
Diana Corjin
Dumitru Obreja
OBOI
Doru Marian Roșca
CLARINET
Ionuț Angelo Cașu
FAGOT
Radion Calalb
CORN
Eugen Ioan
Marius Marinică
Victor Răzvan Țigănuși
TROMPETĂ
Petru Burcă
Vlad Alexandru Ungureanu
TROMBON
Robert Marian Radu
PERCUȚIE
Costică Gegea

Cor

DIRIJOR
Daniel Nistor
MAESTRU COREPETITOR
Georgiana Diaconescu
SOPRANE
Iulia Carmen Adamiță Florea
Gabriela Apostolache
Lenuța Bercaru
Gina Buruiană
Elisabeta Barbu
Magdalena Bobei
Valerica Virginica Drăguș
Neculina Homner
SOPRANE
Doina Munteanu
Iustina-Lucia Munteanu
Felicia Gabriela Stămătescu
Ștefania Stamate
Mirela Stoica
Victoria Țiu
Alexandra Tărăbuță-Popa
MEZZO – SOPRANE
Cristina Nicoleta Dobre
Elena Grigoriță
Adina Gurenciuc
Petrița Iordache
Mădălina Munteanu
Florina Gabriela Nistor
Maria Mădălina Orzan
Geanina Savin
Roxana Elena Șelaru
TENORI
Vasilică Burcuș
Valentin Călin
Marian Neculcia
Florentin Pița
Nicușor Ionuț Popa
BARITONI
George Apostolache
Ovidiu-Mihai Ghioc
BAȘI
Bogdan Baicu
Elvis Manuel Butunoi
Alexandru Dobre

Balet

MAESTRU BALET
Gabriela Gegea
COREPETITOR
Marius Răducanu
SOLIȘTI BALET
Georgiana Alina Donțu
Oana-Elena Rusu
Florentina Ștefan
Ionuț Țurlea
BALERINI ANSAMBLU
Paul Adămiță
Andrei Antohi
Alina Asanache
Marius- Valentin Bacalu
Mihai Ciolan
BALERINI ANSAMBLU
Rodica Dorojan
Lidia-Cecilia Ghenea
Mihaela Godorozea
Mihaela Grosu
Valentina Iumen
BALERINI ANSAMBLU
Alexandru Costel Macovei
Paul Adrian Nedelcuță
Bogdan Adrian Pârvu
Daniela Radu
Bianca Totolici

REVISTĂ

DIRIJOR
Nicolae Mantu
SOLIȘTI
Mihail Anton
Cristina Bleandură-Hajdiu
Cristina Boghici
Cristina Isabela Ionașcu
Irina Popa
Mariana Pisică
ACTORI
Florentina Georgeta Andronic
Andrei Ardeleanu
Paul Buța
Costel Donose
Adina Daniela Lazăr
Alexandru Andrei Tatu
ORCHESTRĂ
Mugurel Bezman
Daniel Bordeiu
Emanoil Dragomir
Marian Proca

TEHNIC

REGIE TEHNICĂ
Tanța Micu
Ecaterina-Iulia Radu
SUFLEOR
Claudia Colceriu-Dandu
TITRARE
Georgiana Diaconescu
Mirela Lungu
ELECTRICĂ / ILUMINARE SCENĂ
Cristian Aurelian Dobrea
Mihăiță Andrei Doană
Emil Macovei
SONORIZARE / VIDEO
Nicolae Boșcu
Alexandru Andrei Roșu
Dănuț Rozete
Costică Stanciu
MÂNUITORI / MONTATORI DECOR
Pompiliu Dăscălescu (șef formație)
Valeriu Ionel Burghiu
Adrian Dumitru Ciochină
George Pascal Constantin
Ciprian Grapă
Costel Macovei
Petru Matei
Gheorghe Radu
RECUZITĂ SCENĂ
Ștefan Marinică
Constantin Șuch
COSTUMIERI
Tudorița Bucșă
Laura Chifani
Tatiana Constantin Pascal
Simona Irina Marinică
PERUCHIERI
Veronica Ambroci
Marcela Cristea

PRODUCȚIE

PICTURĂ / BUTAFORIE
Gabriela Badea
CROITORIE FEMEI
Valentina Cioarec
Rodica Munteanu
Adriana Săracu
Gina Sîle
CROITORIE BĂRBAȚI
Puiu Ciurea
Elena Nistor
MODE
Elena Șuch
CIZMĂRIE
Sabina Solomon
Laurențiu Marian Galiurov
TÂMPLĂRIE
Paraschiva Dragomir
TAPIȚERIE
Fănică Tudor

ADMINISTRATIV

SECRETARIAT
Simona-Remina Pudilic
RESURSE UMANE
Mirela Hodorogea
Mariana Veropai
JURIDIC
Mădălina Carmen Morărescu
FINANCIAR – CONTABILITATE
Paraschiva Bonciu
Marcela Șărban
Anca Tănase
Mihaela Vasileniuc
ACHIZIȚII
Eugen Ervand Huțanu
Gianina Nistor
ADMINISTRATOR
Costel Ignea
Lucian Lungu
ORGANIZARE SPECTACOLE
Liviu Ciubotariu
Cliuța Iamandi
SUPRAVEGHETORI SALĂ
Beatrice Barbu
Ancuța Botezatu
Ioana Gherghi
Paula Guiță
Anișoara Șandru
Viorica Văsuian
MAGAZIE
Luminița Sfetcu
ȘOFER
Aurelian Mărzacu
LĂCĂTUȘ MECANIC
Nicolae Ciobotaru
INSTALATOR SANITAR
Sorel Obreja

© 2023 Teatrul Național de Operă și Operetă „Nae Leonard” | Powered by WDT