CONDUCERE

MANAGER GENERAL
Dr. Teodor Niță
DIRECTOR ECONOMIC
Ec. Lucia Frînculescu
DIRECTOR ARTISTIC
Adrian Mărginean

Coordonatori departamente

SOLIȘTI
Adrian Mărginean
ORCHESTRĂ
Doru Roșca
COR
Daniel Nistor
BALET
Gabriela Gegea
REVISTĂ
Nicolae Mantu
TEHNIC SCENĂ
Erna Gheorghiu
ADMINISTRATIV – PRODUCȚIE
Lucian Costel Iosip

ARTISTIC

Soliști

SOPRANE
Mihaela Alexa
Adelina Diaconu
Silvia-Alice Niță
Nicoleta Maier (colaborator)
MEZZO – SOPRANE
Lăcrămioara Crihană
Isabela Oancea
Florentina Soare (colaborator)
TENORI
Florin Bobei
Adian Ionescu
Adrian Mărginean
Valentin Vasopol
Florin Guzgă (colaborator)
BARITONI / BAȘI
Dominic Cristea
Ionuț Negrișanu
Teodor Niță
Lucian Petrean (colaborator)
Dan Popescu (colaborator)
Șerban Vasile (colaborator)
MAEȘTRI COREPETITORI SOLIȘTI
Tatiana Ionașcu
Ludmila Calalb

Orchestră

DIRIJORI
Eugen Dan Drăgoi
Gheorghe Victor Dumănescu (colaborator)
Mircea Holiartoc (colaborator)
Cristian Sandu (colaborator)
Gheorghe Stanciu (colaborator)
CONCERT MAESTRU
Cornelia Gheorghiu
Ionel Badea
VIOARA I
Iulia Titea Sava
Mircea Sterian
Eduard Ciobotaru
Ecaterina Berechet
Daniela Petrea
Mircea Vicleanu
VIOARA a II-a
Marian Sava
Luiza Dobrea
Siviu Cristinel Puică
Tamara Manea
Gianina Pintilie
Iuliana Tacu
VIOLĂ
Gianin Ciobotaru
Gabriela Lăzăroiu
Ionel Vardianu
Iulian Șnaider
VIOLONCEL
Tereza Gânju
Nicoleta Lungu (colaborator)
CONTRABAS
Grigore Budescu
Nicolae Moldovan (colaborator)
FLAUT
Grigoraș Octavian
Obreja Dumitru
OBOI
Holiartoc Simona
Roșca Doru
CLARINET
Gheorghe Constantinescu
Ionuț Angelo Cașu
FAGOT
Radian Calalb
Rița Budescu (colaborator)
CORN
Manole Haralam
Eugen Ioan
Marius Marinică
Victor Țiganuși (colaborator)
TROMPETĂ
Petru Burcă
Marian Cucu (colaborator)
Vasile Nani (colaborator)
TROMBON
Paul Crăciun
TUBĂ
Viorel Partenie (colaborator)
PERCUȚIE
Cristian Budescu
Costică Gegea

Cor

DIRIJOR
Daniel Nistor
MAESTRU COREPETITOR
Georgiana Diaconescu
SOPRANE
Iulia Carmen Adamiță Florea
Gabriela Apostolache
Lenuța Bercaru
Buruiană Gina
Barbu Elisabeta
Bobei Magdalena
Homner Neculina
SOPRANE
Maria Macovei
Doina Munteanu
Gabriela Semciuc
Felicia Stămătescu
Ștefania Stamate
Mirela Stoica
Victoria Sorocaleti
Alexandra Tărăbuță (colaborator)
MEZZO SOPRANE
Roxana Dobre
Elena Grigoriță
Adina Gurenciuc
Petrița Iordache
Florina Nistor
Mădălina Maria Orzan
Geanina Savin
Cristina Dobre (colaborator)
TENORI
Valentin Călin
Nicușor Popa Ionuț
Tudorel State
Adrian Țurcanu
Roland Budău (colaborator)
Costel Donose (colaborator)
BARITONI
George Apostolache
Ovidiu Mihai Ghioc
Gabriel Zănoagă
Gheorghe Racoviță (colaborator)
BAȘI
Bogdan Baicu
Dumitru Barbu
Sebastian Băncilă (colaborator)
Mihai Dan Podaru (colaborator)

Balet

MAESTRU BALET
Gabriela Gegea
COREPETITOR
Marius Răducanu
SOLIȘTI BALET
Georgiana Alina Donțu
Oana Elena Rusu-Manolea
Florentina Ștefan
BALERINI ANSAMBLU
Balerini Ansamblu
Paul Adămiță
Bogdan Pârvu
Ionuț Țurlea
Marius Bacalu
BALERINI ANSAMBLU
Paul Nedelcuță
Rodica Dorojan
Georgeta Sion
Ecaterina Radu
Monica Șerban
Andrei Antohi (colaborator)
BALERINI ANSAMBLU
Leonard Ciuraru (colaborator)
Viorel Huru (colaborator)
Analisa GabrielaIgnat (colaborator)
Alexandru Macovei (colaborator)
Tanța Micu (colaborator)
Paula Sima (colaborator)

REVISTĂ

DIRIJOR
Nicolae Mantu
SOLIȘTI
Mihail Anton
Mariana Pisică
Cristina Vasopol
Luminița Vologa
ACTORI
Paul Buța
Adina Daniela Lazăr
Viorica Mărăndici (colaborator)
Dumitru Belciugan (colaborator)
Radu Horghidan (colaborator)
ORCHESTRĂ
clape – Florin Axinte
chitară bass – Mugurel Bezman
tobe – Emanoil Dragomir
chitară – Marian Proca

STUDII MUZICALE

SECRETAR MUZICAL
Laura Sava
GRAFICĂ – PROMOVARE
Oana Artem
BIBLIOTECĂ
Tereza Gânju
Petrița Iordache

REGIZORI

Paolo Bosisio (colaborator permanent)
Adrian Mărginean

REGIE TEHNICĂ

Tanța Micu
Viorica Mărăndici

SUFLEORI / TITRARE

SUFLEOR
Claudia Colceriu
TITRARE
Georgiana Diaconescu

TEHNIC

ELECTRICĂ / ILUMINARE SCENĂ
Cristian Aurelian Dobre
Gheorghe Munteanu
Balint Tooth
SONORIZARE / VIDEO
Nicolae Boșcu
Alexandru Andrei Roșu
Dănuț Rozete
MÂNUITORI / MONTATORI DECOR
Pompiliu Dăscălescu (șef formație)
Valeriu Burghiu
Nicolae Ciobotatu
Adi Dumitru Ciochină
George Pascal Constantin
Alecu Guiță
Petru Matei
Gheorghe Radu
RECUZITĂ SCENĂ
Constantin Such
Ștefan Marinică
COSTUMIERI
Tudorița Bucșă
Laura Chifani
Valerica Constantin
Simona Irina Marinică
PERUCHIERI
Marcela Cristea
Maria Patriche
PLASATOARE
Viorica Gagiu
Ioana Gherghi
Dumitra Gherghișan
Paula Guiță
PICTURĂ / BUTAFORIE
Rodica Gherghinoiu (Artist plastic)
Viorica Lungu (Pictor executant)
CROITORIE FEMEI
Valentina Cutov
Rodica Munteanu
Adriana Săracu
Gina Sile
CROITORIE BĂRBAȚI
Puiu Ciurea
Elena Nistor
MODE
Elena Such
CIZMĂRIE
Sabina Grecu (rihtuitor)
Ion Patriche (cizmar)
LĂCĂTUȘ MECANIC
Jenică Mitu
TAPIȚERIE
Fănică Tudor
TÂMPLĂRIE
Paraschiva Dragomir
INSTALATOR SANITAR
Sorel Obreja
FOCHIST
Vasile Andrei

ADMINISTRATIV

ADMINISTRATOR
Lucian Costel Iosip
JURIDIC
Mădălina Morărescu
ACHIZIȚII PUBLICE
Costel Ignea
Laura Grigoraș
Mihaela Asăvoaie
FINANCIAR – CONTABILITATE
Paraschiva Bonciu
Camelia Cibotariu
Marcela Sarban
Anca Tănase
ORGANIZARE SPECTACOLE
Erna Gheorghiu
Cliuța Iamandi
Liviu Ciubotaru
RESURSE UMANE
Mariana Veropai
SECRETARIAT
MAGAZIE
Luminița Sfetcu
ȘOFER
Aurelian Mârzacu

copyright 2018 Teatrul Național de Operă și Operetă „Nae Leonard” | Powered by InfoManagement