MANAGEMENT:

Teodor Nita director general
Lucia Frinculescu director economic

DIRIJORI:

Mircea Holiartoc sef sectie
Sorin Oancea
Nicolae Mantu
Dan Eugen Dragoi

REGIZORI:

Adrian Marginean regizor asistent

MAESTRII COREPETITORI:

Tatiana Ionascu maestru corepetitor
Carina Iulia Aghenie maestru corepetitor
Piro Gaqi maestru corepetitor

SOLISTI OPERA OPERETA:

Adrian Marginean tenor – sef sectie
Nicoleta Irina Maier soprana
Mihaela Alexa soprana
Adelina Diaconu soprana
Adina Daniela Lazar soprana
Silvia Nita soprana
Florentina Soare mezzosoprana
Lacramioara Crihana mezzosoprana
Emilia Frigioiu mezzosoprana
Isabela Oancea mezzosoprana
Adrian Ionescu tenor
Florin Bobei tenor
Valentin Vasopol tenor
Alexandru Aghenie bariton
Iulian Sandu bas-bariton
Alexandru Dobre bas-bariton
Dominic Cristea bas-bariton
Dumitru Belciugan actor
Laura Sava consultant artistic
Georgiana Diaconescu consultant artistic

SUFLEOR:

Claudia Colceriu-Dandu sufleor

REGIZOR DE CULISE:

Viorica Marandici regizor de culise
Gabriela Gegea regizor de culise

ORCHESTRA:

Cornelia Gheorghiu concert maestru
Ionel Badea concert maestru
Mircea Sterian sef partida – vioara I
Iulia Maria Sava – Titea sef partida -vioara I
Daniela Petrea vioara I
Eduard Ciubotaru vioara I
Tamara Manea vioara I
Gianina Pintilie vioara I
Marian Sava sef partida – vioara a II-a
Teodor Grigoras vioara a II-a
Silviu Cristinel Puica vioara a II-a
Iuliana Tacu vioara a II-a
Liviu Popovici vioara a II-a
Ecaterina Berechet vioara a II-a
Gabriela Lazaroiu viola
Gianin Ciubotaru sef partida- viola
Ionel Vardianu viola
Iulian Florin Schneider viola
Tereza Elena Ganju sef partida -cello
Nicoleta Lungu cello
Alexandru Haralambie cello
Valentina Manaf cello
Grigore Budescu sef partida -contrabas
Nicolae Moldovan contrabas
Cristian Dragos Moldovan contrabas
Octavian Grigoras sef partida- flaut
Dumitru Grigoras flaut
Dumitru Obreja flaut
Doru Marian Rosca oboi
Florica Simona Holiartoc oboi
Ana Magdalena Trandafir oboi
Angelo Ionut Casu clarinet
Gheorghe Constantinescu clarinet
Rita Budescu sef partida- fagot
Constantin Negura fagot
Vasile Nani sef partida -trompeta
Marian Cucu trompeta
Paul Marian Craciun sef partida- trombon
Ion Ivanov trombon
Dorin Ioan trombon
Manole Haralam corn
Ioan Eugen sef partida -corn
Victor Tiganusi corn
Marius Marinica corn
Viorel Partenie tuba
Costica Gegea percutie
Cristian Budescu sef partida -percutie
Petrita Iordache bibliotecar
Tereza Elena Ganju bibliotecar

COR:

Daniel Maricel Nistor sef sectie
Gabriela Apostolache soprana
Lenuta Bercaru soprana
Gina Buruiana soprana
Iulia Carmen Florea – Adamita soprana
Niculina Homner soprana
Maria Macovei soprana
Doina Munteanu soprana
Elisabeta Romila soprana
Gabriela Semciuc soprana
Ionela Slabu soprana
Victorita Sorocalete soprana
Stefania Stamate soprana
Felicia Stamatescu soprana
Mirela Stoica soprana
Coca Teodosiade soprana
Magda Bobei soprana
Florentina Soare soprana
Adina Gurenciuc alto
Gabriela Ferencz alto
Elena Grigorita alto
Roxana Dobre alto
Petrita Iordache alto
Florina Gabriela Nistor alto
Gianina Savin alto
Emilia Savu alto
Maria Orzan alto
Cristiana Stoica alto
Valentin Calin tenor
Marian Stefanescu tenor
Adrian Turcanu tenor
Eduard Budau tenor
Costel Donose tenor
Tudorel State tenor
Ionut Popa tenor
George Apostolache bass
Dumitru Barbu bass
Viorel Heisu bass
Dan Mihai Podaru bass
Gheorghe Racovita bass
Gabriel Zanoaga bass
Bogdan Baicu bass
Claudiu Marian Rusu bass
Ovidiu Mihai Ghioc bass

BALET:

Gabriela Gegea maestru coregraf – sef sectie
Oana Rusu solist balet
Florentina Stefan solist balet
Lucia Elena Vrabie solist balet
Tanta Micu solist balet
Gianina Sion balerin
Rodica Rosca corp ansamblu
Ramona Valcu corp ansamblu
Irina Georgiana Nedelcu corp ansamblu
Josefina Solon corp ansamblu
Daniela Carlan corp ansamblu
Monica Serban corp ansamblu
Alina Rachieru corp ansamblu
Ecaterina Iulia Radu corp ansamblu
Lidia Cecilia Ghenea corp ansamblu
Paul Adamita corp ansamblu
Marius Bacalu corp ansamblu
Sorin Danut Balan corp ansamblu
Viorel Huru corp ansamblu
Aurelian Ciubotaru corp ansamblu
Bogdan Parvu corp ansamblu
Andrei Antohi corp ansamblu
Ionut Gabriel Mardale corp ansamblu
Paul Nedelcuta corp ansamblu
Ionut Turlea corp ansamblu
Marius Raducanu corpetitor balet

REVISTA:

Paul Buta actor – sef sectie
Ionut Radu Negrisanu solist
Mariana Pisica solist
Cristina Vasopol solist
Luminita Vologa solist
Anton Mihail solist
Paul Buta actor
Radu Horghidan actor
Angelica Maria Miron actor

ORCHESTRA DE REVISTA:

Marian Proca chitara
Florin Axinte clape
Marcel Smocov saxofon
Mugurel Bezman chitara bass
Emanoil Dragomir percutie

TEHNIC SCENA:

Erna Gina Gheorghiu sef sectie
Pompiliu Dascalescu manuitor montator decor – sef echipa
Nicolae Ciubotaru manuitor montator decor
Gheorghe Radu manuitor montator decor
Adrian Ciochina manuitor montator decor
Stefan Marinica manuitor montator decor
Valeriu Ionel Burghiu manuitor montator decor
George Constantin Pascal manuitor montator decor
Constantin Such recuziter
Stefan Marinica recuziter
Jenica Mitu lacatus scena
Tudorita Bucsa costumier
Simona Marinica costumier
Laura Chifani costumier
Valerica Constatin costumier
Maria Patriche peruchier
Marcela Cristea peruchier
Danut Rozete operator sunet
Marin Gutue operator sunet
Dragus Paul operator sunet
Daniel Margian operator lumini
Gheorghe Muneanu operator lumini
Balint Toth operator lumini
Gicu Caraman operator imagine

BIROU JURIDIC – RESURSE UMANE:

Madalina Morarescu consilier juridic
Mariana Veropai referent BRU
Maria Belciugan referent BRU
Mihaela Cristina Asavoae consilier
Laura Grigoras referent

CONTABILITATE:

Anca Tanase economist
Paraschiva Bonciu contabil
Marcela Sarban casier
Costel Ignea achizitii publice
Camelia Cibotariu referent

ADMINISTRATIE:

Lucian Costel Iosip administrator- sef sectie

PERSONAL DESERVIRE PUBLIC:

Ioana Gherghi plasatoar
Cliuta Iamandi garderobier
Paula Guita plasatoar
Antohi Maricica muncitor necalificat
Marzacu Aurelian sofer

ORGANIZATORI:

Erna Gina Gheorghiu organizator spectacole – sef sectie
Liviu Costel Ciubotariu organizator spectacole
Oana Artem tehnician grafica
Oana Onose referent marketing
Ana-Maria Remenyi referent

MAGAZIE:

Luminita Sfetcu magaziner

PRODUCTIE:

Lucian Costel Iosip sef sectie
Gheorghe Andreescu pictor scenograf
Valentina Cutov croitor femei- sef atelier
Gherghina Buruiana croitor femei
Rodica Munteanu croitor femei
Geta Sile croitor femei
Stefan Manole croitor barbati- sef atelier
Fanica Tudor croitor barbati
Elena Nistor croitor barbati
Elena Such mode
Ion Patrichi cizmar
Sabina Grecu rihtuitor
Nistor Scarlat tapiter
Paraschiva Dragomir tamplar
Viorica Lungu pictor executant
Rodica Gherghinoiu pictor executant
Sorel Obreja instalator sanitar
Vasile Andrei fochist

Calendar evenimente